Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

En İyi Gizli Kameralar

Gizli kameralar hakkında bir araştırma yaptım. Amazon.com ve bazı alışveriş sitelerinin nabzını tuttum. Konu hakkında birkaç forum yazarından ve blogcu arkadaşlarımdan yardım aldım. İyi bir liste oldu...


Kapı Gözetleme Deliği Kamerası

Evin dış kapısı için kullanılabilecek bir kameradır. Dış kapının gözetleme deliği yerine takılır ve tüm gördüklerini kayıt altına alır. Çok sık hırsızlık ve benzeri durumlarla karşılaşanlar için ideal bir kameradır.


Casus Güneş Gözlüğü

Ajan filmlerde görmeye alıştığımız bir gizli kamera. Ekseriyetle James Bond ve benzeri yapımlarda sıkça görmüşsünüzdür. Kim kullanır bilinmez ama işe yarar gibi duruyor.


Kameralı Kot Ceket

Ceket uzaktan bakınca tarz olarak kötü durabilir, ancak unutmayın bu gizli kayıt yapmak için üretilmiş bir kamera. Fakat ben yine de uyarayım bunu üzerinizdeyken bir arkadaşınız görürse fena madara olursunuz.


Casus Kol Saati

Kol saati görünümünde bir kameradır. Fakat aynı zamanda saat işlevide yok değil. Biri size saati sorarsa dumur olmazsınız yani. Ayrıca bunun yanında ek bazı özellikleride var. Onlar fotoğrafın üzerinde yazıyor...


Kameralı Kalem

Dışarıdan bakınca normal bir dolma kalem gibi görünen fakat aslında bir gizli kameradır. Fotoğrafa dikkat ettiyseniz kalemin tepesinde bulunan kamerayı görmüşsünüzdür zaten. Göremediyseniz daha dikkatli bakın.


Casus Şapka

Sıradan bir şapka süsü verilmiş casus bir kameradır. Şapkanın ön yüzünde minik bir kamera yer almaktadır. Kamera ile bağlantılı bir de kumandası var basınca çekiyor, tekrar basınca kaydı durduruyor.


Esnek Kamera

Esnek kamera ya da yılan kamera olarak isimlendirilen bir kameradır. Adına sanırım neden bu şekilde bir isim verildiğini anlamışsınızdır. Onun içinde bir açıklama yazmama gerek yok heralde.


Mikro Kamera

Mikro kamera bir insan parmağının bir buçuk katı büyüklüktedir. Çok ufak bir kalıbı olduğu için her tarafta kolayca gizlenebilir. İsterseniz kulağınızın içini bile çekebilirsiniz. Aman ha kulağınıza kaçırmayın!


Mikro Göz

Mikro göz ufak, oldukça minik boyutlara sahip bir kameradır. Bir insanın iki parmağı arasında bile gizlenebilir. Tabii kabloları nereye takarsınız orasını bilemem. Benim kafa bu kadar çalışıyor.


Gizli Göz

Gizli göz bir ara kablosuna ya da şarj cihazı kablosuna rahatlıkla gizlenebilen bir casus kameradır. Çok dikkatli bakılmadığı sürece kimsenin görebileceğini zannetmiyorum. Ben görürüm o ayrı; çünkü artık biliyorum.
Blogger tarafından desteklenmektedir.