Header Ads

El Yapımı iPhone Kılıfı

iPhone marka telefonum için el yapımı bir kılıf yapmaya karar verdim. İşin açıkçası kılıfı yaparken biraz zorlandım ancak bu tamamen benim kendi beceriksizliğimden kaynaklandı. Yoksa yapımı son derece basittir! Bunu bugün sizede öğreteceğim. Bu yazıyı okuduktan sonra kendi iPhone kılıfınızı yapabileceksiniz.


Önce kılıf yapımında bize lazım olacak malzemeleri şöyle bir sıralayalım. Siz de ona göre malzemeleri hazır edin.
  • Çapraz Dikiş Deseni
  • Desene Uygun İpler
  • Makas
  • Çapraz Dikiş İğnesi
  • Çapraz Dikişli Kılıf

Bize kılıf yaparken lazım olacak malzemeler bunlar. Eğer sizin elinizin altında bunlar yoksa yaratıcılığınızı devreye sokup listedeki malzemeler yerine daha farklı şeylerde kullanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Sonuç ne olur tabii orasını bilmemem. O da ayrı bir mesele...


Neyse esas konumuza geri dönelim. Ben çapraz dikişli kılıfı dikmeye başladım bile. Dikim işleminde çapraz dikiş iğnesinin büyük faydası oluyor. Ancak elinizde yoksa siz başka alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında seçtiğiniz desenin basit ve özelliksiz olması dikiş işinden anlamıyorsanız işinizi kolaylaştıracaktır.


Ben orta zorlukta bir desen seçtim. Deseni kılıfa işlerken biraz zorlandığımı söylemeliyim. Her şey kusursuz olsun istediğimden kağıttaki desenin aynını yapana kadar iki kılıf harcadım. Siz bu durumu benim gibi takıntı yapmazsınız umarım ne de olsa bir kılıf öyle değil mi?


Nihayet tüm gövdeyi oluşturdum. Yazılar beni en zorlayan kısım oldu. İşin en basit kısmı orasıdır diye düşünmüştüm ama değilmiş. Neyse o kadar emeğe değidi ama! Siz de buradan gördüklerinizi uygularsanız muhtemelen güzel bir kılıfınız olur. Tabii dikiş dikmesini biliyorsanız.Bilmiyorsanızda bunu kendinize dert etmeyin. Eminim anneniz bunu sizin yerinize severek yapacaktır. Ne de olsa her anne dikiş dikmesini az da olsa bilir öyle değil mi? Neyse benim bu konu hakkındaki anlatacaklarım bu kadar umarım sizin için faydalı bir paylaşım olmuştur. Bir dahaki yazıda görüşürüz hoşçakalın...

Blogger tarafından desteklenmektedir.