Header Ads

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Bubi Tuzakları

İsveçce yayın yapan bir internet sitesi bubi tuzakları hakkında ilginç bir yazı kaleme aldı. Yazıda Vietnam savaşında kullanılan bazı bubi tuzaklarınada yer verdi. Ben de o yazıyı sizler için dilimize çevirdim...


Dikenli Topuz

Ağaç tepelerine kurulan bir tuzaktır. Genellikle yerde bulunan bir mandal ya da tetik üzerinden harekete geçer. Eğer birisi bu mandala dokunursa topuz serbest kalır ve mandala dokunan kişiyi yok eder.


Sivri Çiviler

Bu bir yer tuzağıdır. Ekseriyetle üzeri yaprak ya da çevrede bulunan otlarla kaplanır. Kamufle edilen tuzak o bölgenin bir parçası gibi görünür. Tuzağa basan biri çivilerin üzerine düşer ve çiviler tüm vücuduna saplanır.


Dönen Merdane

Bu da bir yer tuzağıdır. Ancak çalışma şekli olarak daha farklıdır. İki adet iri merdane bulunan tuzak kişinin vücut ağırlığını kullanır. Yani bu tuzağa giren biri kendi ağırlığı ile ölür. Merdaneler dönerek tüm çivileri vücuda saplar.


İnsan Kapanı

Mantık olarak fare kapanına benzer bir biçimde çalışır. Kapanın kenarlarında bulunan iri sivri demiler bu tuzağın en can alıcı noktasıdır. Tuzağa basan biri işte bunlarla tanışır, sonrası malum...


Yaprak Çukuru

Genelde çevrede ne varsa kamuflesi öyle yapılan bir tuzaktır. Bunu zeminle bütün bir görüntü sağlayabilmek adına tercih ederler. Yaprakların altı çivili derin bir çukurdu. Sağ kalısa bile çukurdan çıkılamaz.


Çember Çukur

Üç-dört insan boyu genişliğinde yuvarlak bir tuzaktır. Tuzağın orta kısmında bir mandal vardır. Mandal tetiklenince, dört ayrı demir ok serbest kalır ve tuzağa düşen kişinin bedenine girer.

Bubi tuzakları hakkındaki yazının burada sonuna geldik. Umarım çevirimi kötü bulmamışsınızdır. Yazının sonuna bir de not düştüm, bubi tuzağı nedir merak edenler okusun...

Bubi Tuzağı Nedir?

Bubi tuzağı karşı tarafı yok etmek için hazırlanmış, gizli bir tuzaktır. Genelde farkında olmadan tetiklenecek şekilde hazırlanır ve iyi bir şekilde gizlenerek kamuflesi yapılır. İşte bu tip tuzaklara bubi tuzağı denir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.